bagaż życiowy

Urodzony na Roztoczu, wychowany na Roztoczu, zakochany w Roztoczu, mieszkam w Warszawie. Mam 42 lata i wiele wskazuje na to, że w tym temacie nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa. Wykształcony - a jakże - mgr prawa nie bez dzikiej radości nie pracujący w zawodzie. 13 lat temu prawniczą togę - bez żalu - zamieniłem na klawiaturę komputera, przy której siedzę do dziś ślepnąc od wpatrywania się w monitor. Mimo upływu lat nieustannie bawi mnie grafika i projektowanie wszelakich publikacji drukowanych. Tych przez te wszystkie lata nazbierało się sporo, a część z nich zawarłem w portfolio.

 • doświadczenie

  Przez 12 lat trochę się tego nazbierało.

  Pracowałem: Dwutygodnik Biłgorajski TU - dziennikarz, Dziennik Wschodni - dziennikarz, fotoreporter, Nowa Gazeta Biłgorajska - redaktor naczelny. Fakty Ostrowskie - zastępca naczelnego, operator DTP, grafik, Gazeta Ostrowska - operator DTP, grafik, dziennikarz, fotoreporter, Kurier Milicki - operator DTP, Jarociński Przegląd Informacji - operator DTP, Nasz Rynek - operator DTP, grafik, Studio Graficzne Adam1 - grafik. Stała współpraca jako Freelancer z kilkoma agencjami reklamowymi: Projektownia, Webpoland, ProMedia, Adam1, Farma Pomysłów, Duży Dom Mediowy Wielkopolska. W międzyczasie cała masa projektów na zlecenie. Obecnie grafik kreatywny w Studiu Graficznym Artefact.

  Znam: pakiet Adobe Creative Suite CS6 - Adobe jestem wierny od początku - w szczególności Photoshop, Illustrator, InDesign, Acrobat; Adobe Lightroom; CorelDraw 9-X6.

  Potrafię: przygotować niemal każdą publikację drukowaną; nie obce są mi wielostronicowe katalogi, książki, foldery czy ulotki; potrafię zaprojektować zarówno wizytówkę jak i wielki billboard, stworzyć logotyp i layout niewielkiej gazety, etykietę czy opakowanie, znam i potrafię stosować Color Managment System, przygotowuję projekty nie tylko na offset - arkusz i rola - ale również na plotery, sito, flexo.

  Lubię: przede wszystkim to co robię, czyli wielogodzinne gapienie się w monitor, kocham fotografię, którą czasami wykorzystuję we własnych pracach i na którą wiecznie nie mam czasu, książki - nie należę do osób, które czytają rocznie jedną książkę.

dossier
 • wiek: 42 lata

 • wzrost: 177 cm

 • waga: 77 kg

 • oczy: brązowe

 • wykształcenie: UMCS w Lublinie, Wydział Prawa, Technikum Mechaniczne w Biłgoraju, Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Biłgoraju, Szkoła Podstawowa nr 3 w Biłgoraju

 • pasje: grafika i DTP, fotografia, średniowiecze, Terry Pratchett, Ludwik Stomma, jazz, blues i muzyka wszelaka, siłownia, rower  i bieganie.

 • miłości: Ĺźona i trĂłjka dzieci

BIO
fotka